ישראלי בפורטוגל

הסיורים של אריק

שמי אריק. נולדתי בישראל, שרתי בצה"ל, למדתי באוניברסיטת ת"א, הייתי עו"ד ברמת-גן, עובד סוציאלי בירושלים ועוד ועוד הרפתקאות בארץ וברחבי העולם. היום אני ליסבונאי, ממש. אני מתגורר במרכז ליסבון עם אשתי והבת החמודה שלנו.
חשוב לי שנכיר וחשוב לי שתתאהבו בליסבון ותגלו את יופייה. אני מזמין אתכם להתקרב אל העיר הנהדרת הזו, שאני מאוהב בה עד מעל לראש.

איך התגלגלתי לפורטוגל? זה סיפור רומנטי, שאני מספר עליו כאן.

"ישראלי בפורטוגל" הוא בלוג אישי שהקמתי בסוף שנת 2014, בסמוך לפני החתונה שלי ולפני לידת בתי בפורטוגל. בשלב ההוא, לא היה לי ברור לי בדיוק מה יהיה בבלוג, והעדפתי אז שלא להגדיר. הכתיבה, כך הרגשתי אז, תוכל להיות כלי טוב עבורי להישאר קרוב לשפה העברית, לשמור על קשר עם משפחה וחברים, וגם ללמוד על התרבות והמדינה החדשה בקרבה אני חי. לא דמיינתי אז לאן דברים יובילו.

להפתעתי, התחלתי לקבל דרך הבלוג פניות מאנשים שלא הכרתי. גולשים שנהנו מהקריאה שלחו אלי בקשות להעניק להם סיורים מודרכים בליסבון. שמחתי על כך מאד. יצאתי לחקור את רחובות העיר ותכננתי מסלול ראשון. סיירתי עם מטיילים פעם ראשונה, ושניה ושלישית והדברים התפתחו יפה. החלטתי, אם כך, להפוך את התחביב למקצוע וכיום אני מדריך תיירים בליסבון, עם היתר רשמי של משרד התיירות הפורטוגלי. לעיסוק בהדרכת תיירים בליסבון חלק משמעותי בחיי, וזהו תענוג גדול עבורי. התגובות שאני מקבל בעניין הסיורים שאני מדריך בליסבון הן טובות ומפרגנות.

ההדרכה שאני מעניק בסיור בעל-פה, מתרכזת באופן האישי בו אני מתרשם מליסבון כישראלי שמתגורר בעיר ובהיכרות האישית שלי עם העם הפורטוגלי ותרבותו וכל זאת על רקע אתרים מרכזיים של ליסבון שנפגוש לאורך מסלול הסיור ואירועים חשובים מההיסטוריה של פורטוגל ובירתה. אני אוהב להכיר את הלקוחות שלי באופן אישי, לשוחח עימם, לגלות מה מעניין אותם, ולספר להם על החיים בליסבון. חשוב לי לסייע לעיר להיחשף בפני המטיילים מתוך התבוננות ודרך הרגליים, על יופייה, צליליה, טעמיה, וריחותיה, באווירה קלילה ועם יחס אישי. מניסיוני, גם לקוחותיי נהנים מכך.

  חוות דעת

  1. יורם ואתי אשל
   5 out of 5

   אריק יקר, סיפור חייך שלך השלוב בסיפור המרתק של ליסבון השאירו בנו רושם עמוק !!! תודה על ששיתפת אותנו בידע הנרחב שלך, תודה שלימדת אותנו על הסבלנות והרוגע הפורטוגזיים (ברוב הזמן....) ובעיקר, שסיקרנת אותנו לבוא שוב.... היה ממש כייף !! להתראות, יורם ואתי.

  2. יוטה ודידי
   5 out of 5

   הסיור עם אריק מהנה, חשוב מאוד ומוסיף המון לחוויה של הטיול בליסבון. אריק בונה את הסיור באופן מקצועי וחווייתי, דרך הסיפור האישי שלו יוצר קשר נעים וחם בין כל חברי הקבוצה המשתתפים בסיור. ניכר שיש לאריק ידע רב ויכולת להעביר אותו בצורה מעניינת בשילוב טיפים חשובים. אהבתו של אריק לעיר באה לביטוי במהלך הסיור ומוסיפה מימד נוסף לטיול בליסבון. מומלץ בחום רב!!!

  3. רוני ורלי
   5 out of 5

   טיילנו השבוע עם אריק באלפמה ובליסבון של מטה ומעלה- שני סיורים מהממים כל אחד בפני עצמו וביחד שילוב מצוין עוד יותר!!! למי מביניכם שמחפש לחוות את ליסבון דרך הרגליים ( ואין לדעתנו דרך אחרת) הסיורים של אריק הם חובה. בסיס נהדר להמשך השבוע המרתק שהיה לנו.

  4. משה לבקוביץ מיכל זוארץ
   5 out of 5

   אריק איש חביב ומקסים מקצוען אמיתי יודע למצוא את האיזונים המתאימים בין העברת המידע בצורה מעניינת ומרתקת מבלי שתרגיש מוצף במידע יתר על המידה, קבלנו טעימה מרתקת של עיר צבעונית שוקקת חיים מקסימה ומרתקת סיפורים על היסטוריה ועם שהיה פעם אימפריה ושלט על הרבה קולוניות ועבור לארכיטקטורה שווקים אופנה חנויות מסעדות חיי לילה וכמובן המורשת היהודית במקום. וסיימנו את הסיור עם ידיעה שאנחנו נחזור לליסבון ונעשה את כל יתר הסיורים שיש לאריק להציע.מבחינתינו אנו ממליצים בחום להשתתף בסיורים וזו הדרך הטובה ביותר להכיר את ליסבון ופורטוגל.

  5. דרור
   5 out of 5

   בוקר טוב אתמול טיילנו עם אריק באלפמה ויצאנו המומים כמות הידע ההעברה למטיילים 10 בנוסף התעוררה בעיה במשך הטיול אריק לא נח לרגע עד שנפתרה•ולקינוח המלצה על מועדון פאדו שממנו יצאנו המומים•ושוב תודה מכל הלב דרור

  6. טליה
   5 out of 5

   הצטרפנו לסיור באלפמה זוג עם שני בנים מתבגרים (אריק הצליח לרתק גם אותם וזה ממשלא מובן מאליו) אריק שפע ידע אותו העניק מתוך אהבה לליסבון, רגישות אנושית והרבה ענווה. לאחר הסיור המשיך לתת טיפים בוואטצאפ ככל שביקשנו. מומלץ בחום רב סיקור בעיר עם אחד מסיוריו

  7. רקפת
   5 out of 5

   נהנינו מאוד מהסיור עם אריק בליסבון. סיור מקסים שעובר באזורים ואתרים רבים בעיר, כולל נקודת מבט ייחודית של ישראלי שחי בליסבון. מומלץ !

  8. איתן
   5 out of 5

   נרשמנו לסיור עם אריק אך לצערנו הטיסה שלנו איחרה ולא יכולנו להגיע לבוקר יום הסיור. אריק שעוד טרם עזיבתנו את ישראל שלח לנו תזכורת מפורטת על נקודת המפגש של הסיור, היה מאוד חביב ומקצוען. הוא דאג לבטל את ההזמנה וביצע החזר כספי מיוזמתו ואף הדריך אותנו בטלפון באיזה מקומות כדי לבקר לפי מספר ימי החופשה ונתן מספר טיפים טובים. אמנם לא זכינו להיות בסיור הפעם, אך בטוח שנעשה את אחד הסיורים עם אריק בביקורנו הבא!

  9. אריק היקר, היה טיול ממצה וכיפי שעשה חשק לחקור את ליסבון ולהתאהב בה ! תודה רבה על יום מושלם

  10. מאיה ועדינה
   5 out of 5

   טיילנו אתמול עם אריק באלפמה והיום בליסבון של מטה ומעלה- שני סיורים מהממים כל אחד בפני עצמו וביחד שילוב מצוין עוד יותר!!! הידע של אריק מוסיף המון נופך אישי לעיר היפייפיה הזו, הרבה פרטים ואנקדוטות קטנות שאריק נתן שפשוט חיברו אותנו לעיר הזו וגרמו לנו להרגיש חלק ולהתאהב! ממליצות בחום!! בעיני הסיורים האלו הם בגדר חובה למי מביניכם שמחפש לחוות את ליסבון דרך הרגליים ובעיקר דרך הלב.

  11. אלון
   5 out of 5

   הסיור היה מעולה, נקודת פתיחה יפה, מסלול מעניין ויפה. אריק בהחלט העביר לנו את יופיה וקסמה של העיר ליסבון, סיור מומלץ ואף חובה!

  12. ריקי
   5 out of 5

   פעם ראשונה שאנחנו מחליטים לקחת סיור מודרך וכל זה בזכות הפרגון שאריק קיבל מחברינו שטיילו איתו ונהנו . החלטנו ללכת על זה ומהרגע שעשינו הזמנה הרגשנו חיבוק גדול מרחוק.אריק ישר שלח לנו אישור להזמנה וצירף לינק,יום לפני הטיול וידא הגעה עם הנחיות הגעה ובירר אם צריכים סיוע נוסף ובמידית שלח לנו לינק של הרובע בו היינו...מה עוד אפשר להוסיף הסיור היה מושלם והמטיילים שאיתו נראה כאילו נבחרו בקפידה😅

  13. ספירית ברק
   5 out of 5

   סיור מרתק! מקומות קסומים תוך הסברים מענינים ומרחיבי דעת הן על האתרים והן על החיים בפורטוגל. מומלץ בכל הלב.

  14. לירון טבול
   5 out of 5

   סיור מומלץ ביותר מעניין ומעשיר. נותן ערך מוסף לביקור בעיר עם פאן אישי וסבלנות לשאלות ולטיפים להמשך הביקור. מומלץ להזמין מראש כי כשרצינו להזמין סיור נוסף ליום שלמחרת כבר לא היה מקום ... אריק תודה בהצלחה !

  15. רינת
   5 out of 5

   סיור חובה למבקרים בליסבון. היינו במסגרת טיול משפחתי - 3 דורות - וכולם כולל בנותינו (בנות 9 ו 7 ) נהנו מאד. אריק משלב בסיור תחומי עניין רבים כמו הסטוריה, ארכיטקטורה, אמנות, הסטוריה, תרבות, העם הפורטוגלי, חיי היום יום בעיר בחכמה רבה ובמינון נכון. הדביק אותנו באהבתו לעיר ונשארנו עם טעם של עוד! מומלץ בחום

  16. אורי בן צבי
   5 out of 5

   טיילנו אתמול עם אריק בסיור זה. ואהבנו!! - את ההדרכה המקצועית ואת הידע הרב של אריק, המבט הישראלי של איש שחי בליסבון אבל יודע לחבר אותה לישראל, את החום האנושי והאווירה הטובה שאריק משרה בין חברי הקבוצה (שמתקבצת באופן אקראי). אריק גם סייע רבות במענה לכל שאלה ובמתן טיפים על המשך הטיול שלנו בפורטוגל. ממליצים מאד מאד. תמר ואורי

  17. שלום לכולם, אני רוצה להמליץ על הסיור של אריק בחום לב. אני ושני ילדי הגענו לליסבון מיוסטון ולמחרת הצטרפנו לסיור של ליסבון של מטה ומעלה. הסיור היה מקסים! זה ברור שהסיסמא ״טיולים מכל הלב״ היא ממש אמיתית. האינפורמציה הועברה בצורה מעניינת וקלילה והמסלול היה מקסים. אריק באמת אוהב את העיר ונהנה לחלק אותה עם אחרים. תודה לך אריק גם על כל העזרה מכל הלב בעזרה ועצות איך לתכנן את הטיול!

  18. רינה
   5 out of 5

   עשינו את הסיור השבוע והיה מדהים. בהתחלה התלבטתי אם לקחת את הטיול או להסתדר לבד אבל בדיעבד אני שמחה שלא ויתרתי. אריק הראה לנו מקומות נחבאים, העשיר בידע ובסיפורים וריתק אותנו בסיור שמקיף המון נקודות ציון. מומלץ בחום.

  19. אריאלה
   5 out of 5

   מעולה

  20. אירית
   5 out of 5

   חווינו ביום שישי שעבר את הסיור "ליסבון של מטה ושל מעלה" עם אריק. התברכנו במדריך מדהים שעושה את עבודתו במיומנות והוכיח ידע רחב בכל נושא הקשור ישירות לטיול בליסבון ובאהבה לפורטוגל בכלל. הוא העשיר את עולמנו וסיפק תמונה רחבה על המרקם האנושי, הנוף, התרבות, דת, אמנות והיסטוריה. ההדרכה כללה שירים, סיפורים והמלצות שתרמו רבות לאווירה נעימה במהלך הטיול. גם ביום יומיים לאחר הסיור, אריק שמר איתנו על קשר, כיוון ועזר לנו להתמצא בעיר. מומלץ בחום!!! מצפה כבר להגיע לסיבוב נוסף בליסבון!

  21. איתי
   5 out of 5

   כול מילה שהוסיף מיותרת לחלוטין . כמה כיף היה לנו איתך אף אחד לא ידע עד שיפגש איתך איש יקר .תודה על הכול , ההמלצות היעוץ והידע שלך . בטוח שניפגש שוב ,מחכה לזה.

  22. רחל פלד
   5 out of 5

   נפלא

  23. היידי ארד
   5 out of 5

   רציתי להודות לך על הסיור אתמול. כולנו נשארנו עם ההרגשה שמעבר להעברת נתונים הצלחת לחבר אותנו לאיזו רוח רוח מקומית, למלנכוליה פורטוגלית מדהימה. דרך הסיפורים האישיים שלך חיברת בין קצוות של נתונים שנתנו לנו טעימה קטנה ונפלאה של המקום..טיול אישי המחבר את המטייל לרוח המקום והתדרים העמוקים של המלנכוליה הפורטוגלית

  24. רונן
   5 out of 5

   תודה

  25. מייקל
   5 out of 5

  26. סיניה
   5 out of 5

   אריק מחייה את פורטוגל דרך סיפור חייו. הדרכה מתבצעת בצורה מקצועית עם המון יעד מפולפת בסיפור אישי.. פשוט כייף!!!

  27. יהודית ואבי בן לוי
   5 out of 5

   אריק פתח בפנינו את דלתות ליסבון. אין לי ספק שראינו את העיר כמו שרק מי שחי בה יכול לעשות זאת.היותו ישראלי הוסיפה בגלל נגישות השפה. אריק הוסיף לנו ידע ובעיקר העביר אלינו את אהבתו לעיר

  28. אמיל סגל
   5 out of 5

   ראש השנה טיול עם אריק , הבחור מסביר וגם יודע את ליסבון פשוט בחור מקסים , סיפור חיים אישי מעניין , מאוד ממולץ , שרית ואמיל סגל

  29. נהנינו מכל רגע. כמו שם הדף, אריק אכן מעביר סיורים מכל הלב.

  30. לואיס ומרי
   5 out of 5

   הסיור היה נחמד מאוד. בלי ההסברים של אריק לא הינו מבינים בדיוק מה רואים. אריק בחור נחמד מאוד.

  31. כשידענו שאנו מגיעים לליסבון, יצרנו קשר עם אריק וקבענו להצטרף אליו לסיור. כבר מההתכתבות איתו עוד מהארץ, הבנו שהאיש שעומד מאחורי הקבוצה ליסבון שלנו, הוא איש מעניין. ואכן לא התבדנו, אריק אישיות מהממת, איש מעניין, חייכן, מסור לעבודתו וסבלני, באמת נדיר. תודה אריק נהנו מאוד, וממשיכים להנות מהמלצותיך גם אחרי שהסיור נגמר. שוב תודה רבה מקרב לב♥ אריאל טלי גל וניר

  32. נעה ואחי
   5 out of 5

   הסיור עם אריק היה מרתק! אריק מקסים ומשלב את סיפורו האישי בסיור. ראינו מקומות שלא היינו מגיעים אליהם בעצמנו ולמדנו המון. גם הילדים (12 ו- 9) לא איבדו עניין לרגע. נהנינו מאוד! מומלץ בחום.

  33. דני ראבד
   5 out of 5

   אריק מקסים ושובה לב הסיור היה בנוי מעולה , מעניין ומעשיר מאוד תודה רבה

  34. תודה רבה!

  35. עדי וייזר
   5 out of 5

   הצטרפנו כל המשפחה לסיור מרתק בעיר , התרשמנו מאד מההדרכה הקולחת ומהסיפורים המרגשים של אריק. אישיותו הלבבית והקורנת תורמת לאווירה הנעימה במהלך הסיור אין ספק שסיור זה היה חיוני מאד להכרת העיר, ההסטוריה,המנטליות של המקום והתושבים. מקווים עוד להיפגש משפחת וייזר,רמת השרון 9/8/17

  36. משה ודורית מסיקה
   5 out of 5

   הגענו לליסבון אחרי טיול בצרפת ואיטליה מדינות מהממות ביופיין אך ליסבון עלתה על כולנה בזכות סיורו והדרכתו של אריק שפתח בפנינו את שערי ליסבון וסודותיה בצורה חווייתית ומרתקת. עברנו עם אריק רגעים של אחווה וקירבה אמיתית וכמובן באופן מקצועי שגרם לנו לרצות לגלות עוד מהעיר. ממליצים בחום.

  37. מנחם יבנאי
   5 out of 5

   אא

  38. מיכאל שמר
   5 out of 5

   סיור מעניין ומהנה , הרגשנו באהבה של אריק למקום.הטיול בעיר שולב בהסברים של אריק על ההיסטוריה של פורטוגל וליסבון עם חייו האישיים הקשורים למקום – מאוד מעניין.בסוף הסיור קיבלנו גם המלצות להמשך בסיורים עצמאיים בעיר. אריק היה זמין לפני ואחרי הסיור לכל עזרה שבקשנו. היה ממש כיף ומהנה.

  39. צביקה
   5 out of 5

   היה כיף עם אריק. אני ורעייתי גילינו בזכותו בזמן קצר יחסית שכיות חמדה והיסטוריה של ליסבון. מדריך קולח ורב ידע שמשלב בהסבריו עבר והווה. ממליצעם מאוד על הסיור עמו.

  40. לאה ורמי, לימור ויגאל, סבינה ודודי
   5 out of 5

   מאד שמחנו לטייל עם אריק בליסבון ולהכיר מעט את סמטאותיה ואת נקודות החן המוכרות יותר והמוכרות פחות של העיר. ההדרכה של אריק זורמת ומעניינת. אריק משכיל לתבל את ההדרכה בפרטים הסטוריים ובסיפורים עדכניים ומעניינים. מומלץ בחום!

  41. אודיה מילשטיין
   4 out of 5

   מעניין ומהנה לסייר עם אריק בליסבון.איש נעים בעל ידע רב .ארבע שעות של הנאה צרופה. סיור חוויתי ולא מכביד. אך יחד עם זאת אתה יוצא עם ידע והבנה על העיר ומזוית ראיה מעניינת. לסיכום ,תענוג!!!

  42. זהבה
   5 out of 5

   היי אריק היה נהדר ופרסום בסיור שלך .ניכר שאתה כל כך נהנה להסביר ולהדריך אותנו התיירים …… מאוד נעים ומהנה היה באנו כזוג צורפו אלינו עוד שלוש זוגות שהכרנו בסיור והם היו מקסימים בדיוק כמוך … אהבנו נמליץ לעוד הרבה אחרים תהנה לך פה עם משפחתך הצעירה … באהבה ענקית זהבה ורוני שמיר.

  43. חיים ויעל
   5 out of 5

   אריק מדריך בעל ידע רחב ומעמיק על ליסבון ובדבריו ניכרת אהבתו למקום. היה תענוג לטייל איתך ב2 סיורים מאלפים ואנו מצטרפים בשמחה לקהל אוהדיך וממליצים. חיים ויעל מחיפה

  44. לימור שרמן
   5 out of 5

   ממליצה בחום לטייל עם אריק בליסבון! הדרכה מצויינת, קלילה ולעניין בהחלט דרך טובה להכיר את העיר תהנו!

  45. חיים דושניק
   5 out of 5

   היום 8 ביוני השתתפנו 4 מטילים ישראלים בסיור מדהים בעיר ליסבון, צורפו אלינו 2 ישראליות חמודות. הסיור היה 3 שעות הלכנו ברגל ונהננו מכל רגע. קיבלנו הסברים על כל מקום, הסברים קלים להבנה וזיכרון, לא העמיסו עלינו חומר מיותר. הבנו מה זאת פורטוגל, ליסבון, ואת קורות חייו המיוחדים, יוצאי הדופן, של אריק מדריכנו הנחמד. כמובן קיבלנו עזרה לגבי המשך טיולנו בפורטוגל כולל מקומות מלונות ומסעדות ממליץ לכל אחד על הסיור המהנה הזה

  46. טלי ספיר
   5 out of 5

   מצויין!

  47. נפתלי הדר
   5 out of 5

   אריק לבבי נעים ובעל ידע הסיר מענין ונותן תמונה מקיפה על פורטוגל וליסבון בפרט ממומלץ ביותר

  48. אורי
   5 out of 5

   סיימנו לפני כמה שעות סיור מרתק עם אריק בליסבון. מרתק מעניין ומוצלח ביותר מומלץ וכדאי.

  49. רעיה ועמית אנוך
   5 out of 5

   חזרנו מסיור עם אריק ברובע "אלפמה" והחוויות עדין מהדהדות בנו. מזג האויר שהאיר פנים ביחד עם ההסבר ומאור הפנים של אריק, יצרו חוויה מושלמת לתייר הישראלי בליסבון. לקחנו את הזמן ואריק זרם אתנו. לסיכום היה סיור שובה לב עם המלצות מעולות להמשך השהות בפורטוגל.

  50. יפעת ואיתן
   5 out of 5

   טיילנו עם אריק באלפמה. נהננו מכל רגע. אריק העביר את ההדרכה במקצועיות ובתוספות של נימה אישית, מה שתרם להנאה ולהבנה של המקום. אריק מדריך בשפה רהוטה ובידענות אספקטים שונים של העיר, החל בהיסטוריה וכלה בפיקנטריה מההווי והחיים התרבותיים של החיים בליסבון. המליץ לנו על מסעדה נהדרת שאכלנו בה אוכל טעים, טרי וזול. ממליצים ביותר! אריק – תודה על הכל!

  51. חנה מרדר
   5 out of 5

   סיימנו לפני כשעה את הסיור עם אריק – ממליצה בחום – אחד המדריכים הטובים שפגשתי, שילוב של היכרות עם המנטליות הישראלית עם ידע , התמצאות ובעיקר אהבה לליסבון.

  52. לי-אור בושמיץ
   5 out of 5

   להכיר את ליסבון דרך אריק זאת דרך נפלאה ללמוד לאהוב את העיר ואת . ההיסטוריה הפורטוגזית דרך עיניו של אריק משולבת בסיור הכרת העיר יחד עם סיפורו האישי מהווים רקע מעניין וצבעוני לסיור. אל תחמיצו. מומלץ בחום רב !!!

  53. רותי קלנר
   5 out of 5

   אריק הסיור איתך היה פשוט חוויה , הן מהידע והעברתו בצורה טובה כל כך טוב,הן מאישיותך הנעימה מאוד ומרגישים שאתה מאוד אוהב את עבודתך ומבצע אותה מכל הלב !! תודה

  54. הדס ועמי ניצן
   5 out of 5

   אריק שלום, נהנינו היום להכיר את ליסבון דרך הרגליים עם הדרכתך הנפלאה. סיפורך האישי המלווה בהיסטוריה של המקום היה מעניין מאד. כמו כן רצינו להודות לך על ההמלצה המצויינת לערב פאדו באלפאמה. נהנינו מאד מהופעת הזמרים ומהאוכל הטעים. עמי והדס ניצן

  55. אסתי ואבי שבח
   5 out of 5

   המון תודה על הכל. היינו היום בבלם – חוויה אמיתית.

  56. אילנה ואבי בן זקן
   5 out of 5

   ממליצים מאוד לשכור את שירותיו של המדריך אריק זרה, המכונה "ישראלי בפורטוגל". צעיר ודינמי, ידען מעולה, חביב וסימפטי. אהבנו לשוטט איתו בשתי השכונות בהן הדריך אותנו.

  57. אירית
   5 out of 5

   תודה לך אריק על סיור מענג ומפרה בליסבון. האהבה שלך לעיר ולמה שאתה עושה ניכרת לאורך כל הסיור. חברים יקרים ממליצים לכם בחום לטייל עם הסיורים של אריק.

  58. ויולט
   5 out of 5

   היי אריק, היה תענוג לטייל איתך. הרגשנו את העיר בהסברים שלך. כל הכבוד על החמימות וההסברים הרהטים שלך. אתה מלא ידע. תודה רבה. הזוג ויולט וצבי רייכברד. 4/2017

  59. ציפי
   5 out of 5

   מומלץ

  60. סימה, אילה וסמדר
   5 out of 5

   היי אריק, נהנינו מאוד מהטיול איתך, מההדרכה שמשלבת ידע ואהבה למקום ומהאישיות הלבבית שלך. מאחלות לך הרבה הצלחה בהמשך ומי יודע אולי דרכינו יצטלבו בעתיד..

  61. אתי בוסידן
   5 out of 5

   חג שמח אריק ..הסיור איתך גרם לי להכיר את העיר ולמצוא את כל היופי של ליסבון..תודה.

  62. שרה פאר
   5 out of 5

   אריק יקר. תודה רבה על הסיור המדהים. ניכר שליסבון זורמת בשורשייך.. היה נפלא. ישר כוח

  63. איתן
   5 out of 5

   בטיסה חזרה מליסבון אשתי סיכמה כך: "מזל שמצאת את אריק, הוא עשה לנו את הטיול". מה אפשר להוסיף מעבר לכך ? היינו עם אריק בשני הסיורים שהוא מעביר בליסבון, סיורים קצרים של 3-4 שעות, מלאים במידע טוב, אווירה מצוינת, ידע רחב והמון אהבת אמת של אריק לעיר, לעבודה שלו ו…לנו. מעבר לסיורים שעלותם סבירה מאוד אריק "מסדר" לך את כל הטיול בליסבון, להיכן ללכת, מה לעשות, היכן לאכול, מה שווה לעשות, והכל באהבת אמת, סבלנות וידע רחב מאוד, וללא תמורה, חינם… וזה נכון גם לשלב שלפני ההגעה, כל שאלה במייל נענית מייד, בצורה רחבה ובלי קשר אם אתה מזמין את הסיורים… ממליץ בחום רב. אריק – אובריגדו והמשך הצלחה !!!

  64. שרון
   5 out of 5

   באנו לליסבון בלי יותר מדי ציפיות ובזכות אריק למדנו להכיר את העיר המדהימה הזו כשהוא עושה זאת בלי בלבולי שכל מיותרים. בצורה נעימה, עם אנרגיות נהדרות והכי חשוב- אחלה בן אדם שקשוב ונכון לעזור בלי קשר לסיורים שמעביר. מבחינתי וגם מבחינת בתי היה פשוט נפלא לטייל בהדרכתו בשני הסיורים שקיים בזמן בו שהינו בליסבון מומלץ בחום רב.

  65. אבי פכט
   5 out of 5

   תודה על הטיול הנהדר! ההדרכה ,הסיפורים האווירה והנכונות נהנינו מאוד !!

  66. אריק היקר! תודה שגילית לנו את נפלאות ליסבון, בדרכך המיוחדת והקסומה. אנחנו התאהבנו, בליסבון ובך. אין ספק שנחזור נשמח לשמור על קשר

  67. יואל
   5 out of 5

   מומלץ

  68. יוסף
   5 out of 5

   אריק אדם מקסים מדריך את הסיור בעיר בצורה נעימה עם הסבר מלא ועונה לכל שאלה בנחת ועם חיוך. בקיצור כיף גדול עם המלצה חמה.

  69. מדריך נעים הליכות עם ידע עצום, ונתינה ענקית. תודה לך, העשרת את הידע שלנו, והבאת אותנו לאהוב את העיר

  70. דודו
   5 out of 5

   סיור נפלא בליסבון עם איש מדהים. תודה אריק ליאורה ודודו

  71. דבורה
   5 out of 5

   היה מצוין, מעניין ונעים. אריק מסביר פנים ויסודי. מומלץ!

  72. עינב
   5 out of 5

   היינו בסיור עם אריק ונהננו מאוד! שירותי, אדיב, עוזר ועושה את העבודה הכייפית שלו מכל ה❤ הסיור היה כייפי, מקצועי, מלא ידע,מעניין ומותאם לפי בקשותינו ורצונותינו! תודה רבה אריק:-)

  73. ברכה
   5 out of 5

   נהנינו מאד מהסיור עם אריק בליסבון. נהנינו ממדריך ישראלי עם סיפור מעניין והיכרות טובה עם העיר, אדם חביב וידידותי הנכון לסייע בכל עת. מומלץ מאד.

  74. ישראל
   5 out of 5

   הסיור עם אריק באלפמה היה מדהים.אריק שופע ידע.מכיר כל פינה בשכונה ומעביר את הסיור בצורה מענינת גם לילדים שמצטרפים לטיול.מומלץ מאד.

  75. נאוה
   5 out of 5

   חוזרת מסיור מקסים ומרתק עם אריק בליסבון. תודה ענקית. ההדרכה מקצועית לעילא וניכרת היכרות עם העיר.תודה גם על טיפים מצויינים להמשך השהות . מאד מומלץ.

  76. נירה
   5 out of 5

   אריק יקר, הטיול בהדרכתך בליסבון של מטה ושל מעלה היה חוויה נהדרת. אתה סוחף באהבתך את העיר ואת האנשים, סקרן ומעמיק בידע. כך אתה מצליח לתרגם לנו כישראלים את ההוויה הפורטוגזית העכשוית, כמובן עם מבט לעבר המיוחד שלך/ שלנו לארץ זו. נעזרנו גם בכל המלצותיך, הן במייל שלפני וכך גם בסיור עצמו. עשה חייל והרחב את טווח טיוליך! תודה רבה ובהצלחה, נירה וגילי

  77. דורית
   5 out of 5

   אריק יקר לא מזמן נחתנו וראיתי את הפוסט שהעלת, ממש ריגשת אותי �. תודה על הפירגון ואכן איציק איש אשכולות כפי שקראת לו בסיור והוא רכש ידע נוסף בזכותך, והוא גם בוודאי ישמח לשמוע שהקשבת לעצתו לגבי הסרט קזבלנקה . אבל פרט למחמאות אני רוצה להודות לך על יום סיור מקסים ממלא,מעשיר בידע. החיוך הקבוע שלך משרה אוירה נינוחה לאורך כל שעות הסיור הזמן ״ עף״ אפילו את העליות בקושי הרגשתי�. אין ספק שאני ממליצה ואמליץ בחום להיעזר בשירותך כמדריך פרטי כפי שלקחנו אנחנו או לקבוצה . חייבת לציין גם שגם התקשורת איתך הייתה חיובית ונוחה מלכתחילה עוד בשלב ההתעניינות הצעת את עזרתך ב״טיפים״ גם מבלי שסגרנו עדיין את ההתקשרות ביננו, וכך גם לאחר הסיור . מאחלת לך הצלחה רבה בהמשך.��

  78. אביאל
   5 out of 5

   מרחיב ידע. סובלני סבלני מומלץ בהחלט !

  79. מעניין, חוויתי ומתובל רבות באינפורצמציה על פורטוגל העכשווית לעומת העבר

  80. שלומי
   5 out of 5

   נהנינו מאוד לטייל עם אריק בליסבון. הסיורים היו מרתקים מכל הבחינות – הנופים, ההסברים על הרקע ההיסטורי של העיר, והגישה המיוחדת של אריק. הסיורים היו הקדמה מצוינת להמשך הביקור שלנו בעיר. מומלץ מאוד.

  81. יעקב
   5 out of 5

   סיור מאלף,מעמיק ומרגש המנוהל על ידי מדריך ידען ונלהב. חוויה מיוחדת לכל מי שרוצה להבין את ליסבון מזוויות שונות. המחמאה הגדולה ביותר שאפשר לתת היא תחושת הצער על שזה נגמר…

  82. סמדר
   5 out of 5

   הסיור עם אריק בליסבון היה עבורינו חוויה יחודית ומעמיקה.דרך עיניו הצלחנו לחוש את ליסבון, את ההסטוריה ואת הקשר שלנו למקום. אריק מדריך בעל ידע רחב, סבלנות ונכונות לענות ולהרחיב את היריעה. זכינו למסע צבעוני וקסום בסמטאות לסבון , מסע שנחרט בזכרוננו.